GPS obojky Majlo - Nastavení

Nastavení

Nastavení

Majlo nabízí několik režimů fungování. Záleží jen na vás, jak si právě svůj obojek nastavíte a přizpůsobíte vašim každodenním potřebám

Obojek Majlo nabízí dvě možnosti nastavení

Obojek Majlo nabízí dvě možnosti nastavení – Výchozí režim nebo Plánovač.

Výchozí režim je nastavení, podle kterého bude obojek Majlo fungovat v době, kdy nemá nastaven žádný plán navíc. Je ideálním pomocníkem, když nemáte čas se zabývat režimy, ale i tak chcete mít svého mazlíka pod kontrolou. Může být tedy zapnutý 24 hodin 7 dní v týdnu a nebo jen každou sobotu.

MÁTE KAŽDÝ DEN JINÝ PROGRAM? VYUŽIJTE PLÁNOVAČ! Plánovač otvírá možnosti všem, kteří si chtějí s nastavením obojku Majlo více pohrát. Všechny režimy je možné nastavit pro jakoukoli hodinu, jakýkoli den.

Režimy

Hlídání mazlíčka v nastavené zóně je to nejdůležitější. Je jen na vás, jaký okruh budete hlídat. Obojek Majlo proaktivně kontroluje, zda je vše v pořádku. Díky tomu, že obojek Majlo disponuje akcelerátorem a tedy vyhodnotí i rychlost pohybu, dá vám vědět v co nejkratší době o tom, že je něco v nepořádku. V momentě, kdy se mazlíček začne pohybovat mimo nastavenou zónu, obojek Majlo posílá informace o jeho poloze v intervalu maximálně 5 minut. Jakmile se obojek Majlo vrátí zpět do hlídané zóny, ozve se vám a sám se zpět přepne do původního režimu.

Vycházkový režim byl vytvořen, abyste se mohli zpětně podívat, kam jste si s mazlíčkem vyrazili, a to v intervalu každých 15 min.

Režim Spánek šetří Majlo v době, kdy víte, že máte svého mazlíčka pevně pod kontrolou. Jednou za 60 minut pouze zkontroluje nastavení jednotky, nikoliv však GPS polohy. V tomto režimu se nezaznamenávají údaje o aktuální poloze zařízení!

Majlo v tomto režimu sleduje přesný pohyb vašeho mazlíčka a aktivně vás informuje o jeho cestě stejně jako když se pohybuje mimo nastavenou zónu, a to v intervalu každých 5 minut.

Režim Fitness je připravený pro všechny milovníky sportu. Sleduje vašeho mazlíčka každé dvě minuty, ale zároveň využívá i detekci pohybu. Co to znamená? Jakmile Majlo zjistí, že se nehýbe, například se během výšlapu zastavíte na oběd, přestane polohu aktualizovat. Po tom, co se znovu rozběhnete, začne svou polohu znovu načítat. Tyto aktualizace probíhají automaticky, takže na ně nemusíte myslet, Majlo to udělá za vás.

Režim Ztracen!

Majlo nabízí i SOS tlačítko pro případ, že se váš mazlíček ztratí a potřebujete ho najít v co nejkratším čase. Zařízení Majlo sleduje vašeho mazlíčka na útěku v intervalu 30 vteřin, dokud ho nenajdete a neukončíte sledování. Pozice jednotky (vlaječka) se v mapě detailu automaticky aktualizuje v tomto zvoleném intervalu (není potřeba obnovovat/znovu načítat stránku).

Návod ke stažení Video návod

Notifikace

Obojek Majlo vás bude informovat jen tak, jak budete sami chtít. Alarmy i informace se mohou objevit ve vašem e-mailu, na webovém portále nebo jako notifikace mobilní aplikace. Samozřejmostí je i jejich vypnutí.

Obojek Majlo vás informuje o:

  • Opuštění a návratu do hlídané zóny
  • Nízkém stavu baterie
  • Nárazu

Začínáme

MÁM ZVÍŘÁTKO NA ZAHRADĚ

Jako výchozí režim je nejvhodnější zvolit Hlídat přítomnost v zóně. Pokud na noc chodí váš mazlíček domů, uděláte nejlépe, když si v plánovači zvolíte režim Spánek na noční hodiny.

MÁM ZVÍŘÁTKO V BYTĚ

Jako výchozí režim je nejvhodnější Procházka nebo Hlídat přítomnost v zóně. Pokud máte byt opravdu zabezpečený a je nepravděpodobné, že mazlíček uteče, doporučujeme na noc využít Plánovač a nastavit režim Spánek. Tím se vaše Majlo bude šetřit na čas, kdy bude opravdu potřeba. Případně je možné Majlo vždy po příchodu domů manuálně vypnout a zapnout ho jen, když vyrazíte na špacír :)

DOPORUČENÍ

Pokud si nastavujete čas ukončení spánku, berte prosím v úvahu jeho interval připojení (60 min) a zvolte si tak alespoň o hodinu méně, než je čas, kdy jdete s pejskem opravdu ven.

Návod ke stažení Video návod